Below is an advertisement.
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Brewers Baseball Academy

SKILLS COMPETITION
2014 Skills Competition Winners
2014 BREWERS SKILLS CHAMPIONS

Congratulations to all of the finalists in the Brewers Baseball Academy Skills Competition held on September 21, 2014 at Miller Park. Here are the final rankings. The top scorers in each age group will be our guests at a 2014 Brewers game and will be honored on the field prior to the game. Note: "DNP" indicates that this athlete did not participate.

CHAMPIONS DAY RESULTS
Boys, Grades 1 and 2
Rank Name Camp Site Score
1Sawyer ConradtAppleton806
2Jaiden Lo ReDelafield778
3Bennett KlagesDelafield743
4Jack BretzmannGreendale741
5Devon BostwickAppleton716
6Ethan BauerschmidtKenosha714
7William ReeseMilwaukee711
8Parker ManeyAppleton700
9Rowan BonifasMilwaukee630
10Keegan MarkgrafMilwaukee381
Boys, Grades 3 and 4
Rank Name Camp Site Score
1Anthony ChungMilwaukee874
2Paddy KeeltyMilwaukee857
3Alex KoenigWauwatosa850
4Jonah ConradtAppleton833
5Caleb AndersonAppleton812
6Easton WorachekAppleton810
7Brady WotrubaGreen Bay807
8Jack StrubelGreendale733
9Jack WolterKenoshadnp
10Eli RudolphAppletondnp
Boys, Grades 5 and 6
Rank Name Camp Site Score
1Sam BlaskowskiAppleton923
2Carter AndersonWaunakee899
3Joey TrussAppleton892
4Sullivan BurbachAppleton888
5Korey FrickeMilwaukee854
6Ovu NwankwoDelafield845
7Will MichalskyDelafield828
8Landon DottWauwatosa826
9Mason KrznarichDelafield816
10Alexandar GrossmannDelafielddnp
Boys, Grades 7 and 8
Rank Name Camp Site Score
1Blake BadtkeFond du Lac1053
2Steve JamroziakMukwonago1028
3Marcus RobinsonKenosha996
4Nick RoccoDelafield987
5Samuel BoyceMilwaukee985
6Trent ChristoffelAppleton983
7Charlie ZimmelFond du Lac980
8Charles RobinsonKenosha966
9Daniel DenaultDelafield960
10Arthur LiebauMilwaukee951
Girls, Grades 1 and 2
Rank Name Camp Site Score
1Alexandria McKinneyKenosha520
2   
3   
4   
5   
6   
7   
8   
9   
10  
Girls, Grades 3 and 4
Rank Name Camp Site Score
1MacKenzie MillerMukwonago670
2Gabriella NardelliGreendale618
3Skylar BrylWauwatosa586
4Courtney SchukMukwonago582
5Sarah ZimmermanDelafield548
6Ella JohnsonGreendale541
7Gracie JajtnerGreendale534
8Gracelyn StaudeGreendalednp
9Jada AliesaDelafielddnp
10Keely KorthDelafielddnp
Girls, Grades 5 and 6
Rank Name Camp Site Score
1Maddie LambertAppleton842
2Eleanor BuzaWaunakee832
3Noelle FrankFond du Lac822
4Melissa TonnGreendale766
5Lindsay KrznarichDelafield764
6Julia BallDelafield688
7Annabel JajtnerGreendale681
8Jenifer JohnsonKenosha652
9Mickey StampflWauwatosa629
10Brennan StaudeGreendalednp
Girls, Grades 7 and 8
Rank Name Camp Site Score
1Parker FetherstonAppleton925
2Holly SchupbachGreen Bay864
3Bailee FritzAppleton850
4Megan LauretDelafield847
5Hailey KanderskyGreendale837
6Abigail TalgWaunakee835
7Taylor JavorekGreendale829
8Kendra CarewAppleton804
9Taylor BusseMukwonago755
10Jenna LockwoodMilwaukee733